Lineage 2 Tower Forum

Full Version: Propunere !! Cine Reuseste Fac Cinste :D
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Saut Avetzi idee cum facem si noi L2tower sa funtioneze pe dex Arion 5x High Five ? Fac Cinste cine ma ajuta Big Grin

Am vazut ca multi folosesc l2tower pe dex arion dar nu stiu cum l-au facut Sad

Cine`mi poate da o mana de ajutor ?

ID CONTACT:

Y!M : - Elf_mistiqe@yahoo.com
Skype : - DemenT312
da se foloseste dar nu pe moca cauta pe site si vezi cat cer astia
ideea este ca , atunci cand intru in joc i`mi iau disconnect .. in momentul cand i`mi da mesaj privat bootul .. . stie cineva ? cum sa fac ??
chiar nu ma poate ajuta si pe mine nimeni ?
care are un script care da automat mesaj in privat la care intra pe server
Nu este vreo functie sa iti verifice in script cine intra pe server, te referi la cine isi face caracter nou, sau la care se logheaza?. Poti face treaba cu logatul, dar ca si plugin.. cu OnUserInfo, ti`am facut un mic script care face treaba urmatoare:
Daca in jurul tau pe raza de 1000 se afla cineva ii da PM. La fiecare 5 secunde verifica de playeri in jur. Nu stiu exact pentru ce o folosesti, daca vrei altfel da mai multe detalii. Ah si SendPm s-ar putea sa fie pt premium.. daca nu ai cont de premium si nu iti merge o sa fac altfel.
Ai de editat primele 2 linii.. prima: la cate secunde sa verifice playerii din jur, a doua ce mesaj vrei
    LUA Programming
interval = 5; -- secunde
mesajul = " " -- pui inauntru mesajul
 
repeat
for player in GetPlayerList().list do
	if GetMe():GetRangeTo(player) < 1000 then
	playername = player:GetName();
	end;
end;
if playername ~= nil and playername ~= "" then
	SendPm(playername,mesajul);
end;
Sleep(interval*1000);
until false;

daca te ajuta careva moca spunemi si mie Smile)
(05-21-2014 05:18 AM)DemenT Wrote: [ -> ]chiar nu ma poate ajuta si pe mine nimeni ?

daca te ajuta careva moca spunemi si mie Smile)
(05-21-2014 05:18 AM)DemenT Wrote: [ -> ]chiar nu ma poate ajuta si pe mine nimeni ?
Reference URL's